Přeskočit na obsah

Zvací dopis (Invitation Letter)

Pokud žadatel žádá o obchodní vízum typu „M“, tak je nutné doložit součástí žádosti zvací dopis tzv. Invitation Letter. V tomto článku Vás upozorníme, na co si dát pozor při jeho získání.

Zvací dopis vydává zvoucí, čínská organizace na hlavičkovém papíře, psaný v anglickém jazyce. Součástí žádosti vám musí čínská společnost zaslat osvědčení o registraci, tzv. výpis z obchodního rejstříku.

Zvací dopis musí obsahovat:

  • informace o žadateli: celé jméno, pohlaví, datum narození, národnost, státní příslušnost, číslo cestovního pasu a platnost, funkce ve firmě;
  • informace o návštěvě Číny: konkrétní účel, konkrétní časové rozmezí, místo/-a návštěvy, konkrétní vztah mezi žadatelem, vysílací organizací a zvoucí organizací/ osobou, způsob finančního krytí návštěvy;
  • informace o zvoucí organizaci nebo osobě: název/jméno, telefonní číslo, adresa, datum vystavení zvacího dopisu, oficiální kulaté (příp. oválné) razítko, celé jméno a podpis odpovědné osoby za zvoucí stranu. Zvoucí osoba se musí podepsat svým skutečným jménem (v případě čínských občanů tedy v čínských znacích, případně přepisem pinyin). Podpisy ve formě západních přezdívek se neakceptují.

Žadatelé, kteří se účastní veletrhu např. China Import and Export Fair (Canton Fair) obdrží od organizátora výstav pozvání, které je taktéž akceptované čínskou ambasádou (vzor pozvání vydané organizátorem veletrhu).

Nejčastější chyby ve zvacích dopisech:

  • není popsán přesný účel cesty (business meeting je všeobecné);
  • vztah mezi čínskou a českou společností;
  • podpis v čínských znacích (Číňané používají často své anglické pseudonymy);
  • čitelné kulaté, červené razítko (v některých případech oválné).
Aktuální vzor zvacího dopisu ve Wordu vám zašleme po vytvoření objednávky.