Přeskočit na obsah

Aktuální podmínky pro získání víza

6 / 2023

poskytujeme stále aktuální informace

Požadavky na čínské vízum

 • Originál cestovní pas a jeho fotokopie (barevná, případně černobílá) dvojstrany s fotografií. Musí mít platnost alespoň šest měsíců po návratu a min. dvě volné strany. Není nutné mít biometrický pas.
  – Pokud je žadatel držitelem více než jednoho cestovního pasu, musí předložit všechny platné cestovní doklady a jejich fotokopie. Po celou dobu vyřízení víza, zůstávají na ambasádě.
 • Vyplnit Application Form „Žádost o vízum do Čínské lidové republiky„.
  – Formulář musí být vyplněn v anglickém jazyce bez diakritiky.
 • 1x současná barevná originální fotografie (bílé pozadí, pokud máte brýle, tak bez brýlí) pasového formátu, NElepit na formulář! Pouze přiložte.
 • Cizinec musí doložit potvrzení o povolení k pobytu na území ČR nebo platnou pracovní smlouvu (originál k nahlédnutí, kopie zůstává na ambasádě).

Dokumenty nám zasílejte v samostatných souborech.

NAVÍC PRO OBCHODNÍ VÍZUM "M"

  • Zvací dopis od čínské zvoucí organizace. Pokud si žádáte o multi-vstupá víza až na 5 let, je nutné doložit předešlé vízum/víza a vstupní razítka. Jestli tyto údaje nemáte uchované, tak napíšete prohlášení a ambasáda se pokusí údaje dohledat. Pokud jste nikdy nebyli v Číně, můžete si požádat o multi-vstup na jeden rok.
  • Vysílací dopis dopis je nutné doložit pouze v případě, kdy žádáte o více-vstupá víza.
  • Výpis z obchodního rejstříku české čínské společnosti.

NAVÍC PRO TURISTICKÉ VÍZUM "L"

  • Cestovní itinerář.
  • Zpáteční letenka, případně jen rezervace.
  • Rezervace hotelu.
  • Nebo zvací dopis vydaný organizací (např. cestovní kanceláří) nebo jednotlivcem v Číně.

OSTATNÍ TYPY VÍZ

Víza do číny

Užitečné informace

Vízové centrum je v současné době otevřené od pondělí do pátku a to pouze po předem sjednaném termínu. Odběr cestovního pasu s čínským vízem je obvykle o týden později.

1 MĚSÍC

Optimální doba pro vyřízení víza před odletem do Číny.

PLATNOST VÍZA

Platnost čínského víza je max. 90 dnů od data jeho vystavení. Do této doby musíte vstoupit do Číny. Přičemž maximální pobyt na jeden vstup je obvykle 30 až 90 dnů (záleží na dodaných dokumentech).

COVID-19 INFO

Aktuální informace můžete sledovat na našich stránkách.

MĚLI BYSTE VĚDĚT...

 • Opět je možné žádat o jakýkoliv typ víza, včetně turistických.
 • Do Číny mohou již cestovat i neočkovaní.
 • Obnovení vstupních víz vydaných před 28. březnem 2020, která jsou ještě v době platnosti.
 • Lidé, kteří často cestují (mají hodně razítek v pasu) např. do Turecka a podobné země, u kterých je obecný problém s terorismem. Platí to i v případě, že v těchto zemích byl žadatel více jak 30 dní v kuse (např. pracoval, studoval, atp.). Tito žadatelé musí vyplnit navíc tento formulář.
 • Od 18. ledna 2019 se musí všichni žadatelé o čínské vízum osobně dostavit na otisky prstů. Výjimkou tvoří děti do 14 let a osoby starší nad 70 let.
 • Před samotnou návštěvou je potřeba nám zaslat veškeré dokumenty elektronicky ke kontrole. Pokud budou všechny dokumenty v pořádku obdržíte nejbližší možný termín k podání žádosti.
 • Kromě výše uvedených dokumentů má konzulární pracovník právo požadovat i další dokumenty. O udělení čínského víza, jeho platnosti či o délce pobytu rozhoduje konzulární pracovník.
 • Žadatel o vízum do Číny zodpovídá za správnost osobních údajů, údajů o cestovních dokladech uvedených jak v žádosti, tak i ve zvacím dopise od zahraničního partnera, případně vysílacího dopisu.
 • Cestovat mohou osoby s negativním výsledkem testu (antigenní nebo RT-PCR test do 48 hodin před nástupem na palubu) a musí předložit čínskému celnímu orgánu zdravotní prohlášení.

FAQ - Dotazy a odpovědi

Konzulární oddělení bude pro veřejnost uzavřeno v době svátků ve dnech: 2.1. (Nový rok), 23.-27.1. (Svátky jara), 10.4. (Velikonoce), 1.5. (Svátek práce), 22.6. (Svátek dračích člunů), 29.9. (Svátek středu podzimu), 2.-4.10. (Státní svátek).

Obvyklá doba od předání žádosti a získání čínského víza je jeden týden. V expresním režimu 2 až 3 dny.

Fakturu (v PDF) vystavujeme a zasíláme elektronicky až v den podání na vízové centrum. Uhradíte ji nejpozději do následujícího dne bankovním převodem. Žádné platby předem, platíte až tehdy, jakmile je Vaše žádost 100% podaná na vízovém centru. V případě, že požadujete vystavit originální fakturu a zaslat poštou (obyčejně), účtujeme si poplatek.

Ano, ambasáda Vám do cestovního pasu nalepí na jednu stranu čínské vízum. Cestovní pas musí mít platnost alespoň 6 měsíců po návratu, s min. 2 volnými stranami pro vízum. Myslete na to, pokud žádáte o více vstupé víza, abyste měli dostatečnou platnost.

Od 18.1.2019 se musí všichni žadatelé o čínské vízum osobně dostavit na otisky prstů.

Ano, pokud zde máte přechodný nebo trvalý pobyt a doložíte vysílací dopis z české firmy.

Nepotřebujete, pokud váš pobyt nepřesáhne tři měsíce.

Pokud je žadatel osoba mladší 18-ti let, je třeba doložit notářsky ověřený souhlas obou rodičů s vycestování dítěte do ČLR + opis rodného listu.

Zkratka Čínské lidové republiky. V angličtině se můžete setkat se zkratkou PRC (dnes se běžně používá na výrobcích Made in PRC) – People’s Republic of China.