Přeskočit na obsah

Nejkrásnější místa v Číně, která musíte navštívit v roce 2024

Čína je země plná kontrastů a fascinujících míst, která stojí za to navštívit. Od překrásných krajin a historických památek po moderní města a úchvatné přírodní scenérie, Čína nabízí něco pro každého. V tomto článku se podíváme na nejkrásnější místa v Číně, která byste měli navštívit v roce 2024. Ale nezapomeňte, že pro cestu do Číny je nutné mít platné vízum, které vám rádi zařídíme.

1. Peking – Historické a kulturní srdce Číny

Peking, hlavní město Číny, je místem, kde se prolíná historie s moderní dobou. Je známý svými světovými památkami UNESCO, mezi které patří Zakázané město, Chrám nebes a Letní palác. Město nabízí bohatý kulturní program a je vstupní branou do Číny pro mnoho cestovatelů.

2. Šanghaj – Město kontrastů

Šanghaj je největším městem v Číně a je známé jako globální ekonomické centrum. Je to místo, kde se setkávají východní a západní kultury. Město nabízí bohatou historii, nádhernou panoramatickou čáru obzoru a živou atmosféru. Jedním z nejlepších způsobů, jak prozkoumat Šanghaj, je využití karty Shanghai Public Transport Card, která nabízí neomezený přístup k autobusům, tramvajím a dokonce i lodím přes řeku Huangpu.

3. Jiuzhaigou – Krajina jako z pohádky

Jiuzhaigou je jedním z nejkrásnějších míst v Číně. Tato oblast je známá svými barevnými jezery a mnohoúrovňovými vodopády. Je to místo, kde můžete prozkoumat kouzelné vesničky a užít si nádherné výhledy z hory Tianzi. Tato oblast je rájem pro turisty s omezeným rozpočtem a nabízí řadu cenově dostupných ubytování.

4. Zhangjiajie – Místo, které vás ohromí

Zhangjiajie, prefektura v provincii Hunan, je místem, které je třeba vidět na vlastní oči. Tato oblast je domovem národního parku Zhangjiajie, který je známý svými hlubokými údolími, vysokými vrcholy a úchvatnými skalními pilíři. Tyto masivní pilíře byly inspirací pro film Avatar a díky tomuto filmu se Zhangjiajie stalo jedním z nejznámějších turistických destinací na světě.

5. Huangshan – Malebné scenérie a starobylé vesnice

Huangshan, známé také jako Žluté hory, jsou jedním z nejkrásnějších míst v Číně. Tato oblast je známá svými bizarními skalními útvary, zářivými mraky a horkými prameny. Nedaleko od těchto hor se nachází malebná vesnice Bishan, kde si můžete užít klid a krásu venkova.

6. Tibet – Posvátná země sněhu a buddhismu

Tibet je jedním z nejsvatějších a nejtajemnějších míst v Číně. Tato oblast je známá svými nádhernými krajinami a hlubokou duchovností. Mnoho lidí věří, že cesta do Tibetu může léčit bolest srdce a dokonce očistit naše mysli.

7. S’-čchuan – Domov pandy velké a s’-čchuanské kuchyně

S’-čchuan je provincie v Číně, která je známá svou bohatou kulturou, historií a přírodními krásami. Je to také domov pandy velké, která je jedním z nejvýznamnějších symbolů Číny. S’-čchuan je také známý svou chutnou a pikantní kuchyní, která je oblíbená po celém světě.

8. Xiamen – Oáza klidu a krásy

Xiamen je krásné pobřežní město, které je známé svým příjemným klimatem a srdečnou námořní scenérií. Město je také domovem některých z nejkrásnějších hakka domů v Číně. Tyto domy jsou známé svou schopností ubytovat stovky lidí a poskytovat jim bezpečí a komunitní teplý pocit.

9. Yunnan – Krajina plná barev a unikátních kultur

Yunnan je provincie v Číně, která je známá svou rozmanitou krajinou a bohatou kulturou. Tato oblast je domovem mnoha etnických skupin, včetně Dai, Bai a Yi, které mají každá svou jedinečnou kulturu a tradice. Yunnan je také známý svými nádhernými rýžovými terasami, které jsou jedním z nejkrásnějších míst v Číně.

10. Čchung-king – Město kontrastů

Čchung-king je jedno z největších měst v Číně a je známé svými impozantními mrakodrapy a živým nočním životem. Město je také domovem několika historických památek, včetně starobylého města Ciqikou a krásného buddhistického chrámu Dazu. Čchung-king je také skvělým místem pro vyzkoušení pikantní čínské kuchyně, která je známá svou silnou chutí a pikantními přísadami.

Závěr

Čína je země plná kontrastů a fascinujících míst, která stojí za to vidět. Ať už hledáte historické památky, nádherné přírodní scenérie nebo moderní městské krajiny, Čína nabízí něco pro každého. Ale nezapomeňte, že pro cestu do Číny je nutné mít platné vízum.