Klienti se nás ptají, jestli jim stačí jeden vstup do Číny, když...

Jakmile vstoupíte na čínské území, tak Vám začíná platit vízum. Pokud Čínu opustíte a budete se chtít opět vrátit (např. se to týká Kuang-čou či Šen-čen a Hongkongu) do Číny, tak potřebujete druhé vízum.

Příklad našich klientů - přiletí do Hongkongu odkud cestují na výstavy do Kuang-čou (Guangzou) a mezi jednotlivými fázemi veletrhů si udělají výlet do Hongkongu, jenže pokud nemají dvou vstupé vízum, tak je problém, neboť je do Číny nikdo nepustí a zůstávají v hraničním mezi prostoru. Tento případ jsme jednou řešili, naštěstí jsme byli v tu dobu v Šen-čenu (Shenzhenu) a klienty jsme od tam dostali :-)

Je třeba si na to dát velký pozor (s angličtinou se tam těžko budete domlouvat). Takže pokud víte, že vstoupíte na čínské území a po celou dobu budete pouze tam, tak Vám stačí jeden vstup.

Ale pokud víte, že budete v rámci jedné cesty opouštět Čínu a pak se tam opět vracet, je nutné si zařídit min. dva vstupy. Dva vstupy jsou maximální - pak už existuje pouze multi vstup pro obchodní víza.

U turistických víz je to komplikovanější, ale v rámci jedné cesty je možné získat dva vstupy bez problému, když se žádost správně připraví.