Od 18.10.2019 se musí všichni žadatelé o čínské vízum (nejen cizinci, ale nyní i Češi) povinně dostavit na otisky prstů.

V souladu s čínskými příslušnými právními předpisy a mezinárodní běžnou praxí pověřuje Velvyslanectví ČLR v ČR počínaje dnem 18. října 2019 Chinese Visa Application Service Center k pořizování otisků deseti prstů všech žadatelů o vízum, včetně českých občanů.

Od výše uvedeného požadavku jsou osvobozeny následující kategorie:

  1. Žadatelé mladší 14 let nebo starší 70 let;
  2. Žadatelé cestující s diplomatickými pasy, žadatelé cestující se služebními pasy jako členové delegace, která je vedena osobou ve služebním postavení náměstka ministra a výše a cestuje na pozvání Ústřední vlády ČLR, dlouhodobě služebně vyslané osoby cestující se služebními pasy;
  3. Žadatelé, kteří žádají o vydání nového čínského víza a byly jim během posledních pěti let sejmuty otisky prstů na stejném čínském Velvyslanectví nebo Vízovém centru a kteří používají stejný pas;
  4. Žadatelé, kteří v důsledku vrozeného postižení, úrazu apod. nemají papilární linie ani na jednom z deseti prstů nebo je u nich pořízení sejmutí otisku alespoň jednoho z deseti prstů vyzicky nemožné.

Žadatelům budou pořizovány otisky jejich vlastních prstů. Žadatelům, jejichž otisky budou zfalšovány nebo použijí otisky prstů jiných osob, bude zamítnut vstup na území Čínské lidové republiky a sami ponesou důsledky vyplývajícího z takového jednání.

Oficiální oznámení na stránkách čínské ambasády https://www.chinaembassy.cz/cze/xwdt/t1696910.htm a Vízového centra https://bio.visaforchina.org/PRG2_EN/generalinformation/news/283381.shtml.

I za těchto podmínek Vám stále pomáháme zajišťovat víza do Číny. Vyplňte poptávkový formulář. Následně nám zašlete na kotrolu Vaši celou žádost. Rezervujeme daný termín na vízovém centru (po dohodě s Vámi). Jedna z našich kolegyň Vás tam bude čekat a Vy pouze předáte otisky prstů. My vyřídíme veškerou administrativu za Vás. Následně pas s čínským vízem vyzvedneme a pošleme nebo si jej osobně vyzvednete u nás na firmě.