Požadavky pro získání multi-vstupního (obchodního) víza jsou od 11.11.2019 následující:

  • pokud jste nikdy nebyli v Číně, můžete si zažádat max. o multi-vstup na 6. měsíců;
  • pokud byl někdo 1x v Číně, může si žádat max. o multi-vstup na 12 měsíců;
  • pokud byl někdo 2x a více v Číně, může si žádat o multi-vstup na 5 let (s dobou pobytu jedné návštěvy nepřesahující 90 dnů v období jakýchkoliv 180 dnů).

Délku požadovaného víza schvaluje vždy konzulka. Pas musí být platný 6 měsíců po ukončení víza, tzn. třeba 5 let + 6 měsíců.

*Když někdo nebyl v Číně a potřebuje 2 vstupy, protože např. přiletí do Číny, pak vycestuje např. do HongKongu, Taiwanu, atp., a pak se do Číny bude vracet, tak 2 vstupy dostane. Navíc doloží letenku, rezervaci ubytování, vysílací dopis a je dobré sepsat i nějaký itinerář na zvláštní papír.

Obchodní vízum do Číny
  1. Na 1 až na 2 vstupy není potřeba vysílací dopis, na ostatní případy je potřeba ho doložit.
  2. Pokud máte orazítkované víza v jiném pasu, tak je potřeba doložit jejich kopie. Případně napsat stručné prohlášení – kdy jste cca byli v Číně a že vízum je např. v propadlém pase, atd. V opačném případě Vám ambasáda nemusí udělit multi-vstupní víza.
Pokud žádáte o více-vstupé víza, tak zvací dopis od čínské firmy musí vždy sedět s vysílacím dopisem české firmy - počet vstupů, data příletu a odletu.

Zvací dopis může být i pozvánka na výstavy např. Canton Fair (China Import and Export Fair). Tuto pozvánku Vám můžeme zajistit, jako jejich partneři.

Cizinci z evropské unie (včetně Slováků) získají max. multi-vstup na 1 rok (30 dnů / vstup).

Pro získání multi-vstupního víza do Číny, stačí doložit cestovní pas + jeho kopii, vyplnit on-line žádost, nalepit aktuální pasovou fotografii a dodat zvací & vysílací dopis.

UPOZORNĚNÍ: V PŘÍPADĚ, ŽE VÁŠ CESTOVNÍ PAS JE PLATNÝ POUZE NAPŘ. DVA ROKY, TAK DOSTANETE MULTI-VSTUP NA DVA ROKY! MŮŽETE SI K VAŠEMU SOUČASNÉMU PASU NECHAT UDĚLAT DALŠÍ NOVÝ PAS (ČEŠI MAJÍ NÁROK NA 2 - 3 PASY) A DO NOVÉHO PASU SI ZAŽÁDAT O MULTI-VSTUP NA 5 LET.

Pokud se budete vracet do Pekingu nebo Šangaje a nebudete dále cestovat, zůstanete jen v těchto městech, tak na 144h mohou zažádat o tranzitní vízum přímo na letišti.

V případě, kdy někdo letí na obchod do ČLR v březnu a pak třeba v dubnu a ještě nebyl v Číně, tak stále platí, že musí projet 2x jedno-vstup, 2 vstupy nedostane.
 
Vzory zvacích a vysílacích dopisů.