Akutální informace

30.08.2021 - Podle nejnovějších informací z Velvyslanectví ČLR v Praze je nově nutno pro žadatele o vízum do ČLR také předložit Certifikát o provedeném očkování a Prohlášení o očkování. V současnosti plně nenaočkovaní žadatelé nebudou moci žádat o vízum do ČLR.

15. 4. 2021 - Při příletu do Číny je prodloužena karanténa ze dvou až v některých oblastech na čtyři týdny.

14. 8. 2020 - OPĚT PŘIJÍMÁME ŽÁDOSTI O ČÍNSKÉ VÍZA - POUZE OBCHODNÍ A PRACOVNÍ. Zjistěte, co vše potřebujete.

27. 7. 2020 - Opět se na nás obracíte čím dále více, jestli víme, kdy se opět bude moci cestovat do Číny. Ne, stále žádné informace nemáme :(

15. 6. 2020 - V živém přenosu nám volali z televizní stanice Prima CNN News (po 16:00 hod.) a ptali se nás na aktuální situaci v Číně a kdy bude předpoklad opět vycestovat do Číny. Z našich zdrojů co máme, tak to vypadá nejdříve na podzim, kde jsou naplánované mezinárodní výstavy a počítá se se zahraniční účastí. Nicméně vše může být jinak, mohou se otevřít hranice dřívěji nebo naopak později. Situaci neustále monitorujeme a budeme Vás zde informovat. Záznam můžete shlédnout zde.

27. 5. 2020 - Dnes jsme kontaktovali opět vízové centrum, kde nám bylo sděleno, že nemají žádné nové zprávy a ať sledujeme případně jejich web stránky. Kontaktovali jsme také Velvyslaneství ČR v Pekingu, kde nám obratem sdělili, že si netroufají říci, kdy se opět obnoví vydávání čínských víz a zároveň se otevře Čína pro zahraniční návštěvníky. Máme sledovat jejich web, který je právě tomu věnovaný, případně i tyto web stránky.

28. 4. 2020 - Dostáváme od Vás poslední dobou telefonické i e-mailové dotazy ohledně vycestování do Číny. Vzhledem k tomu, že čínské vízové centrum je stále zavřené (nepřijímají žádosti, tudíž ani není možné dostat čínské vízum), ale i čínské hranice jsou stále zavřené pro cizince. Sledujte tuto stránku, kde Vám budeme přinášet aktuální informace.

Od 24. 4. 2020 sice mohou Češi vycestovat mimo ČR, ale Čína je stále uzavřená (včetně vízového centra).

Od 28. 3. 2020 Čína zcela uzavřela hranice pro cizince. Čínské vízové centrum (ambasáda) nepřijímá ani nevydává žádosti o čínské víza.

 

Výskyt koronaviru v provincii Hubei

České ministerstvo zahraničních věcí radí necestovat do provincie Hubei, kde je výskyt koronaviru označovaný 2019-nCoV. Zejména se to týká těchto měst: Wuhan, Ezhou, Xiantao, Zhijiang, Qianjiang, Huanggang, Chibi., Huangshi, Xianning, Enshi, Dangyang, Jingzhou, Jingmen, Xiaogan.

V případě, že cestujete do jiných čínských, případně asijských krajů - dbejte na zvýšenou hygienu, případně použijte na ústa roušku, vyhýbejte se přeplněných míst, trhům, apod.

Na mezinárodních letištích v Číně (včetně mezipřistání) a v dalších zemích jsou zaváděny zdravotní kontroly (měření teploty), a to především u cestujících z Číny. V případě zdravotních obtíží může dojít k vyloučení cestujícího z přepravy a preventivnímu umístění do karantény. Tato opatření mohou mít dopad také na časový harmonogram jednotlivých spojů. Zdroj MZV.

V případě, že chcete zrušit cestu do Číny, tak některé aerolinky Vám vyhoví - informujte se u leteckých společností.

Ministerstvo zahraničních věcí ČR doporučuje všem cestovatelům registraci v aplikaci DROZD.

V případě nouze kontaktujte nouzovou linku:

  • Velvyslanectví ČR v Pekingu +86 139 1175 2207
  • Generální konzulát Šanghaj +86 139 1887 3144
  • Generální konzulát Chengdu +86 156 8099 8104 
  • Generální konzulát Hongkong +852 915 272 46

Pokud jste si objednali nějaké zboží z čínského eshopu a obábávte se, že by mohl být balíček nakažen koronavirem, tak podle informací by viry neměli přežít na tak dlouhé cestě. Ve vlhkém prostředí dokáže vir přežít cca 24 hodin, jinak potřebuje lidské buňky k přežití.

Podle nejnovějších informací již vědci testují funkční vakcíny.