Jak funguje čínská 14 denní karanténa? Zpověď našeho klienta

14 dní povinné karantény v Číně

Náš klient (firma), kterému již pár let zařizujeme pro jejich zaměstnance vízum do Číny se s námi podělil o informace, jak v době koronaviru probíhá cesta do Číny.

Při přestupu ve Francii, Nizozemí nebo Velké Británii trvá cca 1,5 hod. výstup z letadla. Pouštějí to postupně a vyřizuje se "čárový kód". Je třeba dát pozor a zohlednit to při rezervaci letenky, abyste měli dostatečný časový prostor. Rychlé přestupy, jak je známe z minulých let jsou zatím nemožné.

Jakmile se přiletí do Číny, v našem případě do města Šanghaj, tak dostanete na výběr seznam hotelů. Vyberete si a následně Vás tam přepraví. V hotelu strávíte 14 dní povinné karantény. Vše hradí klient na své náklady. Jídlo je většinou zajištěné 3x denně. Klient se setkal s tím, že si chtěl objednat nějaké ovoce apod. na pokoj, ale měl problém. Hotovost nepřijímali a naše platební karty Visa/MasterCard také ne. Takže byl odkázaný na pomoc svých čínských - obchodních partnerů, kteří mu nosili ovoce aj. na hotel.

V průběhu pobytu mu několikrát měřili teplotu a po závěrečném Covid testu a 14 dnech pobytu, mohl konečně opustit hotel a pokračovat do cílové destinace.

Tímto děkujeme za sdílené informace.

Jak aktuálně získat čínská víza?

Informace, jak získat víza do Číny sledujte na stránce: