UPOZORNĚNÍ: COVID-19 INFO | AKTUÁLNÍ PODMÍNKY PRO ZÍSKÁNÍ VÍZA

Víza do Číny

Dotazy a odpovědi
Vízum do Číny

Přehled častých dotazů a odpovědí, co se týče víz do Číny.

Za jak dlouho a jak dostanu zpět svůj pas s vízem?

Za současné COVID-19 situace trvá zajištění víza cca dva týdny + příprava. Sledujte aktuální podmínky.

Je možné zajistit urgentní vízum?

Ne, v tuto chvíli to možné není.

Jsem cizinec, můžete mi nějak pomoci?

Ano, pokud zde máte přechodný nebo trvalý pobyt.

Jaké typy víz se dá aktuálně vyřídit?

Pouze OBCHODNÍ "M" víza. (délku pobytu určuje PU letter a s tím souvicející ostatní dokumenty; obvykle nyní zajišťujeme 1-2 vstupy max. na 90 dní). Ostatní víza se nevydávají, tedy kromě sloučení rodiny, ale v tomto případě se musíte přímo obrátit na Čínské vízové centrum.

Zařizujete čínská víza i na Slovensku?

Ne.

Jak a kdy zaplatit?

Faktury (v PDF) vystavujeme a zasíláme elektronicky až v den podání na vízové centrum. Následující den nám ji uhradíte bankovním převodem. Žádné platby předem, platíte až tehdy, jakmile je Vaše žádost 100% podaná na vízovém centru. V případě, že požadujete vystavit originální fakturu a zaslat poštou (obyčejně), účtujeme si poplatek.

Potřebuji vízum do Hongkongu?

Ne, návštěvníci z ČR/SK nemusí mít vízum pokud jejich pobyt nepřekročí pobyt 90 dnů. To stejné se týká Macaa nebo Tchaj-wanu.

Musím mít biometrický pas?

Ne, nemusíte.

Navštívil jsem Izrael, mohu vycestovat do Číny?

Ano, do Číny můžete vycestovat s izraelským razítkem. Problémy mohou nastat pouze v případě, když byste chtěli navštívit Spojené arabské emiráty.

Potřebujete fyzicky cestovní pas?

Ano, ambasáda Vám do cestovního pasu nalepí na jednu stranu vízum. Cestovní pas musí mít platnost alespoň 6 měsíců po návratu, s min. 2 volnými stranami pro vízum.

Co je ČLR?

Zkratka Čínské lidové republiky. V angličtině se můžete setkat se zkratkou PRC (dnes se běžně používá na výrobcích Made in PRC) - People's Republic of China.

Ještě mi není 18 let, mohu vycestovat?

Pokud je žadatel osoba mladší 18-ti let, je třeba doložit notářsky ověřený souhlas obou rodičů s vycestování dítěte do ČLR + opis rodného listu.

Svátky a prázdniny v roce 2023

Konzulární oddělení bude pro veřejnost uzavřeno v době svátků ve dnech: 2.1. (Nový rok), 23.-27.1. (Svátky jara), 10.4. (Velikonoce), 1.5. (Svátek práce), 22.6. (Svátek dračích člunů), 29.9. (Svátek středu podzimu), 2.-4.10. (Státní svátek).


Nenašli jste odpověd? Kontaktujte nás.