127th China Import and Export Fair

127th China Import and Export Fair - stánky

Aktualizace 2.6.2020 - Ministerstvo obchodu se rozhodlo, že jarní veletrhy, které se nemohli pořádat kvůli koronaviru uskuteční on-line v průběhu od 15. do 24. června 2020 viz tisková zpráva.

Aktualizace 7.4.2020 - 127. kantonský veletrh bude odložen. Dne 26. března uspořádalo ministerstvo obchodu pravidelnou tiskovou konferenci. Liu Changyu, náměstek generálního ředitele, ministerstvo zahraničního obchodu ministerstva obchodu při odpovědi na otázku „Zda se bude konat veletrh v Kantonu nebo bude zrušen?“ uvedl, že kantonský veletrh je klíčovou platformou pro čínský zahraniční obchod. Kantonský veletrh přitahuje tisíce obchodníků a pozornost na celém světě. Ministerstvo obchodu se společně s provinční vládou Guangdong pečlivě sledovali pandemickou situaci, aby analyzovali související vliv na dané výstavy. Nakonec se rozhodli odložit 127. kantonský veletrh. Nové datum veletrhu bude zveřejněno, jakmile bude známo.

Aktualizace 26.2.2020 informace od ředitele agentury CzechTrade, Guangzhou: Nové případy již nepřibývají, takže se situace začíná pomalu stabilizovat, fabriky postupně obnovují výrobu (tento týden tady běží cca 70% fabrik), lidé se začínají vracet do kanceláří, vláda v Guangdongu včera snížila stupeň ohrožení z jedničky na dvojku (celkem 4 úrovně). Nicméně co se týká akcí s větší koncentrací lidí, ty jsou stále zakázány. Canton Fair se zatím tváří, že se bude konat v původním dubnovém termínu, ale organizátoři nám sami sdělili, abychom raději sledovali jejich oficiální web, kde případně oznámí, že se konat nebude nebo bude posunut.

Aktualizace 24.2.2020 (koronavirus): Guangdong News uvedly, že jarní největší veletrhy Canton Fair se neruší. Optali jsme se našich kamarádů, jenž žijí v sousedním městě Šen-čen (Shenzhen) a dostali jsme pozitivní odpověď: "Good news the coronavir is under control. We are back to work. We have confidence this problem will be over soon."

Aktualizace 21.2.2020 uspořádalo ministerstvo obchodu online Briefing, kde odpovídal na dotazy Li Xingqian, generální ředitel zahraničního obchodu ministerstva obchodu. Opověděl i na novinářskou otázku „zda bude jarní kantonský veletrh odložen nebo zrušen“ - přípravy 127. kantonského veletrhu se v současné době průběžně provádějí podle plánu.

 

Každý rok se konají na jihu Číny ve městě Kuang-čou (Guangzhou) největší výstavy na světě a to vžy na jaře a na podzim. Jsou rozděleny do tří fází s různým zaměřením, aby uspokojili klienty ze všech odvětví.

Číňané vybudovali tři obrovské haly China Import and Export Fair Pazhou Complex, která pojmou až 30 000 vystavovatelů během tří týdnů organizovaných veletrhů.

Dopravit se můžete letadlem přímo do města Kuang-čou, kde bývají letenky často dražší nebo s více přestupy.

Variantou může být Hongkong a odtud se přepravit autobusem či vlakem (cca 3 hodiny cesty). Klienti při zpáteční cestě zůstávají o 1-3 dny navíc v Hongkongu.

  1. fáze: 15. - 19. duben 2020 - velké stroje a zařízení, malé stroje, jízdní kola, motocykly, náhradní díly na vozidla, chemické výrobky, nástroje a nářadí, vozidla, stavební materiály, strojní zařízení, domácí elektrické spotřebiče, spotřební elektronika, elektronické a elektrotechnické výrobky, výpočetní a komunikační produkty, světelná technika, stavební a dekorační materiály, sanita a koupelny, mezinárodní pavilon aj.
  2. fáze: 23. - 27. duben 2020 - kuchyňské a stolní nádobí, běžná keramika, umělecká keramika, vybavení domácností, domácí dekorace, skleněné umělecké a dekorační výrobky, nábytek, tkaní, rákos a železo v umění, zahradnické potřeby, kamenné a železné výrobky, výrobky pro domácnost, výrobky pro osobní hygienu, toaletní potřeby, hodiny, hodinky a optické přístroje, hračky, dárky, suvenýry, drobné dárkové předměty, party předměty aj.
  3. fáze: 1. - 5. květen 2020 - pánské a dámské oblečení, dětské oblečení, spodní prádlo, oblečení pro sport a volný čas, kožešina, kůže a s tím související produkty, módní doplňky, bytový textil, látky a textilní materiály, koberce a tapety, potraviny, přírodní produkty, léky a zdravotnické produkty, zdravotnické přístroje a produkty, produkty pro sport, cestování a relaxaci, kancelářské potřeby, obuv,kufry, tašky a kabelky aj.

Pro vstup na výstavy je nutné se předem zaregistrovat na stránkách organizátora výstav a získat zvací dopis, jenž budete potřebovat pro získání čínského víza. Navíc Vám o proti tomu vystaví plastovou ID kartu, která Vám umožní vstup na výstavy.

Rádi Vám zajistíme vízum do Číny, bez kterého se neobejdete. V případě potřeby i zvací dopis.